XBMC Skins - en to ro translation catalogue (138 entries)

[ctx: #31000]
en: Directed by
ro: Regizat de

[ctx: #31001]
en: Written by
ro: Scris de

[ctx: #31003]
en: Power Options
ro: Opțiuni de alimentare

[ctx: #31004]
en: Working
ro: Procesare

[ctx: #31005]
en: Fixed
ro: Fixă

[ctx: #31006]
en: View Options
ro: Opțiuni vizualizare

[ctx: #31007]
en: Setup home
ro: Configurare pagină inițială

[ctx: #31008]
en: Full screen
ro: Ecran complet

[ctx: #31009]
en: Total Duration
ro: Durata Totală

[ctx: #31010]
en: Next episode
ro: Următorul episod

[ctx: #31011]
en: Latest episode
ro: Ultimele episoade

[ctx: #31012]
en: Airs
ro: Este difuzat

[ctx: #31013]
en: Statistics
ro: Statistici

[ctx: #31014]
en: Extras
ro: Extra

[ctx: #31016]
en: Poster
ro: Afiș

[ctx: #31018]
en: InfoPanel
ro: Panou de informații

[ctx: #31019]
en: Network
ro: Rețea

[ctx: #31021]
en: Stage curtains
ro: Perdele scenă

[ctx: #31024]
en: Page
ro: Pagina

[ctx: #31025]
en: Items
ro: Elemente

[ctx: #31026]
en: Misc Options
ro: Opțiuni diverse

[ctx: #31027]
en: Set item background
ro: Definire fundal element

[ctx: #31028]
en: Live DVD Cases
ro: Carcase DVD

[ctx: #31029]
en: Recent movies
ro: Filme recente

[ctx: #31030]
en: Recent episodes
ro: Episoade recente

[ctx: #31031]
en: Random movies
ro: Filme aleatorii

[ctx: #31032]
en: Recommended movies
ro: Filme recomandate

[ctx: #31033]
en: Random episodes
ro: Episoade aleatorii

[ctx: #31034]
en: Recommended episodes
ro: Episoade recomandate

[ctx: #31035]
en: Random songs
ro: Cântece aleatorii

[ctx: #31036]
en: Random albums
ro: Albume aleatoare

[ctx: #31037]
en: Recent albums
ro: aLBUME RECENTE

[ctx: #31038]
en: Recommended albums
ro: Albume recomandate

[ctx: #31039]
en: Actions
ro: Acțiuni

[ctx: #31040]
en: Now Playing
ro: În redare

[ctx: #31043]
en: Platform
ro: Platformă

[ctx: #31046]
en: SEEKING
ro: DERULARE

[ctx: #31047]
en: Set item icon
ro: Alegere pictogramă element

[ctx: #31048]
en: Visualisation Presets
ro: Vizualizări predefinite

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
ro: Sortare: Ascendentă

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
ro: Sortare: Descendentă

[ctx: #31052]
en: Movie library statistics
ro: Statistici mediatecă filme

[ctx: #31053]
en: TV Show library statistics
ro: Statistici mediatecă seriale

[ctx: #31054]
en: Music library statistics
ro: Statistici mediatecă audio

[ctx: #31055]
en: Open playlist
ro: Deschide listă de redare

[ctx: #31056]
en: Save playlist
ro: Salvează lista de redare

[ctx: #31057]
en: Close playlist
ro: Închide lista de redare

[ctx: #31058]
en: PVR information
ro: Informaţii PVR

[ctx: #31060]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
ro: Acest fișier este în stivă, selectați partea din care doriți să redați.

[ctx: #31067]
en: Update rating
ro: Actualizează nota

[ctx: #31068]
en: CD Wall
ro: Perete discuri

[ctx: #31069]
en: Change location
ro: Schimbare locație

[ctx: #31071]
en: While browsing the library
ro: În timp ce se navighează prin mediatecă

[ctx: #31073]
en: Move menu item
ro: Mută element meniu

[ctx: #31076]
en: Landscape
ro: Panoramă

[ctx: #31077]
en: ShowCase
ro: Vitrină

[ctx: #31078]
en: TriPanel
ro: Panou triplu

[ctx: #31080]
en: Manage submenu
ro: Administrare submeniu

[ctx: #31081]
en: Enable custom submenus
ro: Activează submeniuri personalizate

[ctx: #31086]
en: Icon
ro: Pictogramă

[ctx: #31087]
en: Banner
ro: Acoperire

[ctx: #31088]
en: BannerWall
ro: Perete reclame

[ctx: #31089]
en: Play item on startup
ro: Redă element la pornire

[ctx: #31090]
en: Seconds
ro: Secunde

[ctx: #31091]
en: Select items
ro: Selectați elemente

[ctx: #31092]
en: Fullscreen fanart
ro: Creație artistică pe tot ecranul

[ctx: #31093]
en: LowList toggle
ro: Comutator listă mică

[ctx: #31094]
en: List view layout
ro: Aranjament vizualizare listă

[ctx: #31095]
en: Slim List
ro: Listă subțire

[ctx: #31096]
en: Concert locations
ro: Locații concerte

[ctx: #31100]
en: View:
ro: Vizualizare:

[ctx: #31102]
en: Background
ro: Fundal

[ctx: #31104]
en: Similar artists
ro: Artişti similari

[ctx: #31105]
en: More albums from
ro: Mai multe albume de la

[ctx: #31109]
en: Unwatched episode count
ro: Număr de episoade nevăzute

[ctx: #31111]
en: Similar movies
ro: Filme similare

[ctx: #31112]
en: Movies directed by
ro: Filme regizate de

[ctx: #31113]
en: Movies written by
ro: Filme scrise de

[ctx: #31114]
en: More movies from
ro: Mai multe filme de la

[ctx: #31115]
en: Similar TV shows
ro: Seriale similare

[ctx: #31117]
en: Fallback
ro: Rezervă

[ctx: #31124]
en: Show Background "Now Playing" Video
ro: Arată video „Acum în redare” pe fundal

[ctx: #31125]
en: Show Background "Now Playing" Visualisation
ro: Arată vizualizare „Acum în redare” pe fundal

[ctx: #31126]
en: Enable TvTunes integration
ro: Activează integrare TvTunes

[ctx: #31129]
en: Hide Fanart in full screen visualisation
ro: Ascunde Fanart în modul de vizualizare full screen

[ctx: #31142]
en: Settings level
ro: Nivel setări

[ctx: #31205]
en: Lyrics Source
ro: Sursă versuri

[ctx: #31300]
en: Overview
ro: Prezentare generală

[ctx: #31301]
en: Last Updated
ro: Ultima actualizare

[ctx: #31307]
en: Hide Fanart
ro: Ascunde Fanart

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
ro: Utilizare memorie:

[ctx: #31317]
en: Set Fanart Path
ro: Setează cale Fanart

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
ro: Ultima intrare

[ctx: #31321]
en: Karaoke Song Selector
ro: Selector cântec karaoke

[ctx: #31328]
en: Recently Added
ro: Adăugate recent

[ctx: #31390]
en: Skin default
ro: Standard pentru costum

[ctx: #31400]
en: [B]CONFIGURE APPEARANCE SETTINGS[/B][CR][CR]Change the skin · Set language and region · Change file listing options[CR]Set up a screensaver
ro: [B]CONFIGURAȚI SETĂRI ASPECT[/B][CR][CR]Schimbați costumul · Alegeți limbă și regiune · Modificați opțiuni de listare fișiere[CR]Alegeți protector ecran

[ctx: #31401]
en: [B]CONFIGURE VIDEO SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your video library · Set video playback options · Change video listing options[CR]Set subtitle fonts
ro: [B]CONFIGURAȚI SETĂRI VIDEO[/B][CR][CR]Administrați videoteca · Setați opțiuni redare video · Modificați opțiuni de listare video[CR]Alegeți font subtitrare

[ctx: #31402]
en: [B]CONFIGURE MUSIC SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your music library · Set music playback options · Change music listing options[CR]Setup song submission · Set karaoke options
ro: [B]CONFIGURAȚI SETĂRI MUZICĂ[/B][CR][CR]Administrați fonoteca · Setați opțiuni redare muzică · Modificați opțiuni de listare muzică[CR]Pregătiți trimitere cântec · Setați opțiuni karaoke

[ctx: #31403]
en: [B]CONFIGURE PICTURE SETTINGS[/B][CR][CR]Set picture listing options · Configure slideshows
ro: [B]CONFIGURAȚI SETĂRI IMAGINE[/B][CR][CR]Modificați opțiuni de listare imagini · Configurați prezentare diapozitive

[ctx: #31404]
en: [B]CONFIGURE WEATHER SETTINGS[/B][CR][CR]Set three cities to collect weather information
ro: [B]CONFIGURAȚI SETĂRI VREME[/B][CR][CR]Alegeți trei orașe pentru care se obțin informații meteo

[ctx: #31406]
en: [B]CONFIGURE SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Setup and calibrate displays · Configure audio output · Setup remote controls[CR]Set power saving options · Enable debugging · Setup master lock
ro: [B]CONFIGURAȚI SETĂRI SISTEM[/B][CR][CR]Configurați și calibrați afișaje · Configurați ieșire audio · Instalați telecomenzi[CR]Alegeți opțiuni de economisire energie · Activați depanare · Configurați blocarea principală

[ctx: #31408]
en: [B]CONFIGURE ADD-ONS[/B][CR][CR]Manage your installed Add-ons · Browse for and install Add-ons from kodi.tv[CR]Modify Add-on settings
ro: [B]CONFIGURAȚI SUPLIMENTE[/B][CR][CR]Administrați suplimentele instalate · Căutați și instalați suplimente de la kodi.tv[CR]Modificați setări suplimente

[ctx: #31409]
en: [B]CONFIGURE TV SETTINGS[/B][CR][CR]Change full screen info · Manage EPG data settings
ro: [B]CONFIGUREAZĂ SETĂRILE TV[/B][CR][CR]Schimbă informațiile afișate pe ecran în modul full screen · Gestionare setări date de tip EPG

[ctx: #31410]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
ro: [B]CONFIGURAREA SETĂRILOR SERVICIULUI[/B][CR][CR]Stabilirea controului Kodi prin UPnP și HTTP · Configurarea partajării de fișiere[CR]Enable Zeroconf · Configurarea AirPlay

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
ro: Există subtitrare locală

[ctx: #31501]
en: Channel group
ro: Grup de canale

[ctx: #31502]
en: Live TV
ro: Televizor

[ctx: #31503]
en: Add Group
ro: Adaugă Grup

[ctx: #31504]
en: Rename Group
ro: Redenumește Grup

[ctx: #31505]
en: Delete Group
ro: Șterge Grup

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
ro: [CR]Grupuri Disponibile

[ctx: #31511]
en: Channel Options
ro: Opțiunile Canalului

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
ro: Previziune pe 36 de ore

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
ro: Previziune la o oră

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
ro: Previziune weekend

[ctx: #31904]
en: 10 Day Forecast
ro: Previziune pe 10 zile

[ctx: #31908]
en: Chance of Precipitation
ro: Șansă de precipitații

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
ro: Preluare informații previziune...

[ctx: #31910]
en: Map & Alerts
ro: Harti & Alerte

[ctx: #31911]
en: Setup the Aeon Nox main menu
ro: Configurați meniul principal Aeon Nox

[ctx: #31913]
en: Aeon Nox main menu horizontal position
ro: Poziție horizontală meniu principal Aeon Nox main menu horizontal position

[ctx: #31927]
en: Resets all above values to their defaults.
ro: Resetează toate setările de mai sus la valorile implicite.

[ctx: #31928]
en: Aeon Nox main menu layout
ro: Aranjament meniu principal Aeon Nox

[ctx: #31931]
en: Video plot preference
ro: Preferință intrigă video

[ctx: #31939]
en: Hide Infopanel on scrolling
ro: Ascunde panoul de informații la derulare

[ctx: #31941]
en: Kiosk mode
ro: Mod chioșc

[ctx: #31950]
en: WEATHER
ro: METEO

[ctx: #31951]
en: PICTURES
ro: IMAGINI

[ctx: #31952]
en: LIVE TV
ro: Televizor

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
ro: VIDEO

[ctx: #31954]
en: MOVIES
ro: FILME

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
ro: SERIALE

[ctx: #31956]
en: MUSIC
ro: MUZICĂ

[ctx: #31957]
en: APPS
ro: APLICAȚII

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
ro: REDARE DISC

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
ro: SISTEM

[ctx: #31960]
en: CONCERTS
ro: CONCERTE
