XBMC Skins - en to el translation catalogue (189 entries)

[ctx: #31000]
en: Directed by
el: Σκηνοθεσία από

[ctx: #31001]
en: Written by
el: Σενάριο από

[ctx: #31003]
en: Power Options
el: Επιλογές Ενέργειας

[ctx: #31004]
en: Working
el: Απασχολημένο

[ctx: #31005]
en: Fixed
el: Καθορισμένη

[ctx: #31006]
en: View Options
el: Επιλογές Προβολής

[ctx: #31007]
en: Setup home
el: Διαμόρφωση αρχ. οθόνης

[ctx: #31008]
en: Full screen
el: Πλήρης οθόνη

[ctx: #31009]
en: Total Duration
el: Συνολική Διάρκεια

[ctx: #31010]
en: Next episode
el: Επόμενο επεισόδιο

[ctx: #31011]
en: Latest episode
el: Νεώτερο επεισόδιο

[ctx: #31012]
en: Airs
el: Προβάλλεται στις

[ctx: #31013]
en: Statistics
el: Στατιστικά

[ctx: #31015]
en: Set path to video genre fanart folder
el: Διαδρομή φακέλου fanart ειδών ταινιών

[ctx: #31016]
en: Poster
el: Αφίσα

[ctx: #31017]
en: Set path to music genre fanart folder
el: Διαδρομή φακέλου fanart ειδών μουσικής

[ctx: #31018]
en: InfoPanel
el: InfoΠάνελ

[ctx: #31019]
en: Network
el: Δίκτυο

[ctx: #31021]
en: Stage curtains
el: Αυλαία

[ctx: #31022]
en: Set multi-image background
el: Υπόβαθρο πολλαπλών εικόνων

[ctx: #31023]
en: Set single image background
el: Μία εικόνα για υπόβαθρο

[ctx: #31024]
en: Page
el: Σελίδα

[ctx: #31025]
en: Items
el: Αντικείμενα

[ctx: #31026]
en: Misc Options
el: Διάφορες Επιλογές

[ctx: #31027]
en: Set item background
el: Υπόβαθρο αντικειμένου

[ctx: #31028]
en: Live DVD Cases
el: Live Θήκες DVD

[ctx: #31029]
en: Recent movies
el: Πρόσφατες ταινίες

[ctx: #31030]
en: Recent episodes
el: Πρόσφατα επεισόδια

[ctx: #31031]
en: Random movies
el: Τυχαίες ταινίες

[ctx: #31032]
en: Recommended movies
el: Προτεινόμενες ταινίες

[ctx: #31033]
en: Random episodes
el: Τυχαία επεισόδια

[ctx: #31034]
en: Recommended episodes
el: Προτεινόμενα επεισόδια

[ctx: #31035]
en: Random songs
el: Τυχαία τραγούδια

[ctx: #31036]
en: Random albums
el: Τυχαία άλμπουμ

[ctx: #31037]
en: Recent albums
el: Πρόσφατα άλμπουμ

[ctx: #31038]
en: Recommended albums
el: Προτεινόμενα άλμπουμ

[ctx: #31039]
en: Actions
el: Ενέργειες

[ctx: #31040]
en: Now Playing
el: Τώρα Εκτελείται

[ctx: #31041]
en: Select widget
el: Επιλογή widget

[ctx: #31042]
en: Show "Now Playing" information blended in the background
el: Προβολή πληροφοριών αυτού που "Τώρα Εκτελείται" στο υπόβαθρο

[ctx: #31043]
en: Platform
el: Πλατφόρμα

[ctx: #31044]
en: Views: Plot outline | Info dialog: Full plot
el: Προβολές: Περίληψη πλοκής | Πληροφορίες: Πλήρης πλοκή

[ctx: #31045]
en: Views: Full plot | Info dialog: Plot outline
el: Προβολές: Πλήρη πλοκή | Πληροφορίες: Περίληψη πλοκής

[ctx: #31046]
en: SEEKING
el: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ

[ctx: #31047]
en: Set item icon
el: Εικονίδιο αντικειμένου

[ctx: #31048]
en: Visualisation Presets
el: Προρυθμίσεις Οπτικοποιήσεων

[ctx: #31049]
en: Select infoline
el: Επιλογή InfoΓραμμής

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
el: Ταξ.: Αύξουσα

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
el: Ταξ.: Φθίνουσα

[ctx: #31052]
en: Movie library statistics
el: Στατιστικά συλλογής ταινιών

[ctx: #31053]
en: TV Show library statistics
el: Στατιστικά συλλογής Τηλ. Σειρών

[ctx: #31054]
en: Music library statistics
el: Στατιστικά μουσικής συλλογής

[ctx: #31055]
en: Open playlist
el: Άνοιγμα λίστας αναπ/γής

[ctx: #31056]
en: Save playlist
el: Αποθήκευση λίστας αναπ/γής

[ctx: #31057]
en: Close playlist
el: Κλείσιμο λίστας αναπ/γής

[ctx: #31058]
en: PVR information
el: Πληροφορίες PVR

[ctx: #31060]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
el: Αυτό το αρχείο είναι στοιβαγμένο, επιλέξτε από που να γίνει αναπαραγωγή.

[ctx: #31061]
en: Addon / Favourites statistics
el: Στατιστικά Πρόσθετων / Αγαπημένων

[ctx: #31062]
en: Random movie fanart
el: Fanart τυχαίων ταινιών

[ctx: #31063]
en: Random TV show fanart
el: Fanart τυχαίων τηλ. σειρών

[ctx: #31064]
en: Random video fanart
el: Fanart τυχαίων βίντεο

[ctx: #31065]
en: Random music fanart
el: Fanart τυχαίου άλμπουμ

[ctx: #31066]
en: Random fanart
el: Τυχαία fanart

[ctx: #31067]
en: Update rating
el: Ενημέρωση αξιολόγησης

[ctx: #31068]
en: CD Wall
el: Τοίχος CD

[ctx: #31069]
en: Change location
el: Αλλαγή τοποθεσίας

[ctx: #31070]
en: Enable Cinema Experience integration
el: Ενεργοποίηση Ενσωμάτωσης Cinema Experience

[ctx: #31071]
en: While browsing the library
el: Κατά την περιήγηση στη συλλογή

[ctx: #31072]
en: On open video info
el: Κατά το άνοιγμα πληροφοριών βίντεο

[ctx: #31073]
en: Move menu item
el: Μεταφορά αντικειμένου μενού

[ctx: #31074]
en: Choose item to swap places with
el: Επιλογή αντικειμένου για εναλλαγή

[ctx: #31075]
en: No extra features available
el: Δεν υπάρχουν επιπλέον λειτουργίες

[ctx: #31076]
en: Landscape
el: Τοπίο

[ctx: #31077]
en: ShowCase
el: Βιτρίνα

[ctx: #31078]
en: TriPanel
el: Τριπλό Πάνελ

[ctx: #31079]
en: Shift
el: Μετατόπιση

[ctx: #31080]
en: Manage submenu
el: Διαχείριση υπομενού

[ctx: #31081]
en: Enable custom submenus
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένων υπομενού

[ctx: #31082]
en: Detach RSS feed from the main menu
el: Αποκόλληση της ροής RSS από το κεντρικό μενού

[ctx: #31083]
en: Enable Next Aired information in the videolibrary
el: Ενεργοποίηση πληροφοριών επόμενης προβολής στη συλλογή βίντεο

[ctx: #31084]
en: Conditional weather
el: Τρέχουσες καιρικές συνθήκες

[ctx: #31085]
en: Musicvideo library statistics
el: Στατιστικά συλλογής μουσικών βίντεο

[ctx: #31086]
en: Icon
el: Εικονίδιο

[ctx: #31087]
en: Banner
el: Πανό

[ctx: #31088]
en: BannerWall
el: Τοίχος Πανό

[ctx: #31089]
en: Play item on startup
el: Αναπαραγωγή αντικειμένου κατά την εκκίνηση

[ctx: #31090]
en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

[ctx: #31091]
en: Select items
el: Επιλογή αντικειμένων

[ctx: #31092]
en: Fullscreen fanart
el: Fanart πλήρους οθόνης

[ctx: #31093]
en: LowList toggle
el: Εναλλαγή Χαμηλής Λίστας

[ctx: #31094]
en: List view layout
el: Διάταξη Λίστας

[ctx: #31095]
en: Slim List
el: Λεπτή Λίστα

[ctx: #31096]
en: Concert locations
el: Τοποθεσίες Συναυλιών

[ctx: #31097]
en: Movie playlist statistics
el: Στατιστικά λιστών αναπ/γής ταινιών

[ctx: #31098]
en: TV Show playlist statistics
el: Στατιστικά λιστών αναπ/γής Τηλ. Σειρών

[ctx: #31099]
en: Musicvideo playlist statistics
el: Στατιστικά λιστών αναπ/γής μουσικών βίντεο

[ctx: #31102]
en: Background
el: Υπόβαθρο

[ctx: #31103]
en: N/A
el: Μη διαθέσιμο

[ctx: #31104]
en: Similar artists
el: Παρόμοιοι καλλιτέχνες

[ctx: #31105]
en: More albums from
el: Περισσότερα άλμπουμ από

[ctx: #31106]
en: On info
el: Κατά την εμφάνιση πληροφοριών

[ctx: #31107]
en: Persistent
el: Πάντα

[ctx: #31108]
en: Enable artist information feed (if available)
el: Ενεργοποίηση πληροφοριών καλλιτέχνη (αν υπάρχουν)

[ctx: #31109]
en: Unwatched episode count
el: Μετρητής μη προβληθέντων επεισοδίων

[ctx: #31117]
en: Fallback
el: Εφεδρικό

[ctx: #31124]
en: Show Background "Now Playing" Video
el: Υπόβαθρο το βίντεο που "Τώρα Εκτελείται"

[ctx: #31125]
en: Show Background "Now Playing" Visualisation
el: Εμφάνιση Υποβάθρου κατά την Οπτικοποίηση 'Τώρα Εκτελείται'

[ctx: #31126]
en: Enable TvTunes integration
el: Ενεργοποίηση ενσωμάτωσης TvTunes

[ctx: #31129]
en: Hide Fanart in full screen visualisation
el: Απόκρυψη Fanart κατά την οπτικοποίηση πλήρους οθόνης

[ctx: #31142]
en: Settings level
el: Επίπεδο ρυθμίσεων

[ctx: #31205]
en: Lyrics Source
el: Πηγή Στίχων

[ctx: #31300]
en: Overview
el: Επισκόπηση

[ctx: #31301]
en: Last Updated
el: Τελευταία ενημέρωση

[ctx: #31307]
en: Hide Fanart
el: Απόκρυψη Fanart

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
el: Χρήση μνήμης:

[ctx: #31317]
en: Set Fanart Path
el: Διαδρομή Fanart

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
el: Τελευταία είσοδος

[ctx: #31321]
en: Karaoke Song Selector
el: Επιλογέας τραγουδιού Karaoke

[ctx: #31328]
en: Recently Added
el: Προστέθηκαν Πρόσφατα

[ctx: #31390]
en: Skin default
el: Προεπιλογή

[ctx: #31400]
en: [B]CONFIGURE APPEARANCE SETTINGS[/B][CR][CR]Change the skin · Set language and region · Change file listing options[CR]Set up a screensaver
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΣΗΣ[/B][CR][CR]Αλλαγή κελύφους · Αλλαγή χώρας και γλώσσας συστήματος · Επιλογές καταλόγου αρχείων[CR]Προσαρμογή της προφύλαξης οθόνης

[ctx: #31401]
en: [B]CONFIGURE VIDEO SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your video library · Set video playback options · Change video listing options[CR]Set subtitle fonts
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΒΙΝΤΕΟ[/B][CR][CR]Διαχείριση της συλλογής βίντεο · Ρύθμιση αναπαραγωγής βίντεο · Επιλογές καταλόγου ταινιών[CR]Ρύθμιση γραμματοσειράς υποτίτλων

[ctx: #31402]
en: [B]CONFIGURE MUSIC SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your music library · Set music playback options · Change music listing options[CR]Setup song submission · Set karaoke options
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ[/B][CR][CR]Διαχείριση της μουσικής συλλογής · Ρύθμιση αναπαραγωγής μουσικής · Επιλογές καταλόγου μουσικής[CR]Ρύθμιση υποβολής τραγουδιού · Επιλογές karaoke

[ctx: #31403]
en: [B]CONFIGURE PICTURE SETTINGS[/B][CR][CR]Set picture listing options · Configure slideshows
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΙΚΟΝΩΝ[/B][CR][CR]Επιλογές καταλόγου εικόνων · Ρύθμιση παρουσίασης διαφανειών

[ctx: #31404]
en: [B]CONFIGURE WEATHER SETTINGS[/B][CR][CR]Set three cities to collect weather information
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙΡΟΥ[/B][CR][CR]Ορισμός τριών πόλεων για τις οποίες θα γίνεται πρόγνωση καιρού

[ctx: #31405]
en: [B]MONITOR YOUR SYSTEM[/B][CR][CR]Check out your hardware · Monitor CPU usage[CR]Check Kodi revision number
el: [B]ΕΠΟΠΤΕΙΑ ΥΛΙΚΟΥ[/B][CR][CR]Έλεγχος του συστήματος · Εποπτεία χρήσης επεξεργαστή · Έλεγχος του αριθμού αναθεώρησης του Kodi

[ctx: #31406]
en: [B]CONFIGURE SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Setup and calibrate displays · Configure audio output · Setup remote controls[CR]Set power saving options · Enable debugging · Setup master lock
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ[/B][CR][CR]Διαμόρφωση και βαθμονόμηση οθονών · Ρύθμιση εξόδου ήχου · Τηλεχειριστήρια · Εξοικονόμηση ενέργειας · Εντοπισμός σφαλμάτων (debug) · Κεντρικό κλείδωμα

[ctx: #31407]
en: [B]SETUP PROFILES[/B][CR][CR]Setup and manage user profiles · Enable login screen[CR]Change password · Add a profile picture
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΡΟΦΙΛ[/B][CR][CR]Ορισμός και διαχείριση προφίλ χρηστών · Ενεργοποίηση οθόνης σύνδεσης[CR]Αλλαγή κωδικού · Προσθήκη εικόνας προφίλ

[ctx: #31408]
en: [B]CONFIGURE ADD-ONS[/B][CR][CR]Manage your installed Add-ons · Browse for and install Add-ons from kodi.tv[CR]Modify Add-on settings
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΡΟΣΘΕΤΩΝ[/B][CR][CR]Διαχείριση εγκατεστημένων πρόσθετων · Αναζήτηση και εγκατάσταση πρόσθετων από το kodi.tv[CR]Τροποποίηση ρυθμίσεων των πρόσθετων

[ctx: #31409]
en: [B]CONFIGURE TV SETTINGS[/B][CR][CR]Change full screen info · Manage EPG data settings
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ[/B][CR][CR]Αλλαγή πληροφοριών πλήρους οθόνης · Διαχείριση των ρυθμίσεων δεδομένων EPG

[ctx: #31410]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ[/B][CR][CR]Χειρισμός του Kodi μέσω UPnP και HTTP · Ρύθμιση κοινής χρήσης αρχείων[CR]Ενεργοποίηση Zeroconf · Ρύθμιση AirPlay

[ctx: #31412]
en: Select section
el: Επιλογή τομέα

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
el: Υπάρχει διαθέσιμος υπότιτλος τοπικά

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
el: Επιλέξτε προφίλ χρήστη για το Kodi[CR]για να συνδεθείτε και να συνεχίσετε

[ctx: #31501]
en: Channel group
el: Γκρουπ καναλιών

[ctx: #31503]
en: Add Group
el: Προσθήκη Γκρουπ

[ctx: #31504]
en: Rename Group
el: Μετονομασία Γκρουπ

[ctx: #31505]
en: Delete Group
el: Διαγραφή Γκρουπ

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
el: Διαθέσιμα[CR]Γκρουπ

[ctx: #31511]
en: Channel Options
el: Επιλογές Καναλιού

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
el: 36ωρη Πρόγνωση

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
el: Ωριαία Πρόγνωση

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
el: Πρόγνωση Σαββατοκύριακου

[ctx: #31904]
en: 10 Day Forecast
el: Πρόγνωση 10 ημερών

[ctx: #31908]
en: Chance of Precipitation
el: Πιθανότητα Υετού

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
el: Ανάκτηση πρόγνωσης καιρού...

[ctx: #31910]
en: Map & Alerts
el: Χάρτης & Προειδοποιήσεις

[ctx: #31911]
en: Setup the Aeon Nox main menu
el: Διαμόρφωση του κεντρικού μενού

[ctx: #31912]
en: Customize the main menu with widgets, backgrounds and statistics. Add your own custom main menu items.
el: Προσαρμογή του κεντρικού μενού με widget, υπόβαθρα και στατιστικά. Προσθέστε τα δικά σας αντικείμενα στο κεντρικό μενού.

[ctx: #31913]
en: Aeon Nox main menu horizontal position
el: Οριζόντια τοποθέτηση κεντρικού μενού

[ctx: #31914]
en: Change the horizontal position of the main menu. Default is centered on screen.
el: Αλλαγή της οριζόντιας τοποθέτησης του κεντρικού μενού. Η προεπιλογή είναι στο μέσο της οθόνης.

[ctx: #31915]
en: Navigation style for horizontal lists
el: Στυλ πλοήγησης για οριζόντιες λίστες

[ctx: #31916]
en: Change the way horizontal lists scroll in Aeon Nox. Default will scroll lists in a cycle. "Fixed" are lists with a beginning and end.
el: Αλλαγή του τρόπου κύλισης των οριζόντιων λιστών. Προεπιλογή είναι η κύλιση σε κύκλο. "Καθορισμένη" είναι για λίστες με αρχή και τέλος.

[ctx: #31917]
en: When enabled text scrolls automatically. When disabled manual scrolling is required. Note that not every textbox has a manual button.
el: Αν ενεργοποιηθεί, το κείμενο θα κυλίεται αυτόματα. Αν απενεργοποιηθεί, απαιτείται χειροκίνητη κύλιση. Να σημειωθεί ότι δεν έχει κάθε πλαίσιο κειμένου αυτή τη δυνατότητα.

[ctx: #31918]
en: Projects the current playing video on the background behind the panels.
el: Προβολή του τρέχοντος βίντεο στο υπόβαθρο, πίσω από τα πάνελ.

[ctx: #31919]
en: Projects the visualisation on the background behind the panels when music is played.
el: Προβολή της οπτικοποίησης στο υπόβαθρο, πίσω από τα πάνελ, όταν παίζει μουσική.

[ctx: #31920]
en: Displays a widget on the Home screen with media information when music is playing.
el: Εμφάνιση widget στην Αρχ. Οθόνη με πληροφορίες, όταν παίζει μουσική.

[ctx: #31921]
en: Displays a widget on the Home screen with media information when a movie or episode is playing.
el: Εμφάνιση widget στην Αρχ. Οθόνη με πληροφορίες, όταν παίζει βίντεο.

[ctx: #31922]
en: This enables custom genre backgrounds when browsing through the videolibrary's genre node. Filenames should match the genre label. Extension must be .jpg.
el: Ενεργοποίηση των προσαρμοσμένων υποβάθρων ειδών κατά την περιήγηση στον κόμβο ειδών της συλλογής βίντεο. Τα ονόματα των αρχείων πρέπει να ταιριάζουν με το όνομα του είδους. Η κατάληξη πρέπει να είναι .jpg.

[ctx: #31923]
en: Set a default select action to enable this item.
el: Ορίστε μια προεπιλεγμένη ενέργεια επιλογής για να ενεργοποιηθεί αυτό το αντικείμενο.

[ctx: #31924]
en: This enables custom genre backgrounds when browsing through the musiclibrary's genre node. Filenames should match the genre label. Extension must be .jpg.
el: Ενεργοποίηση των προσαρμοσμένων υποβάθρων ειδών κατά την περιήγηση στον κόμβο ειδών της μουσικής συλλογής. Τα ονόματα των αρχείων πρέπει να ταιριάζουν με το όνομα του είδους. Η κατάληξη πρέπει να είναι .jpg.

[ctx: #31925]
en: Pick one of the preset backgrounds or set your own images as the menu items background.
el: Επιλέξτε ένα από τα βασικά υπόβαθρα ή ορίστε δικές σας εικόνες σαν υπόβαθρα των αντικειμένων του μενού.

[ctx: #31926]
en: Select add-ons, playlists or favourites. Choose 'Custom' for any of Kodi's built-in functions. (http://kodi.wiki/?title=List_of_Built_In_Functions)
el: Επιλογή πρόσθετων, λιστών αναπ/γής ή αγαπημένων. Επιλέξτε 'Προσαρμογή' για κάθε μια από τις ενσωματωμένες λειτουργίες του Kodi (http://kodi.wiki/?title=List_of_Built_In_Functions)

[ctx: #31927]
en: Resets all above values to their defaults.
el: Επαναφορά όλων των ανωτέρω τιμών στις προεπιλογές τους.

[ctx: #31928]
en: Aeon Nox main menu layout
el: Διάταξη κεντρικού μενού

[ctx: #31929]
en: This setting defines how much items will be visible on the main menu. Options are 3 items or 5 items.
el: Αυτή η ρύθμιση ορίζει πόσα αντικείμενα θα εμφανίζονται στο κεντρικό μενού. Μπορείτε να επιλέξετε μεταξύ 3 και 5 αντικειμένων.

[ctx: #31930]
en: Choose a widget to display on the Home screen to have easy access to content from the library.
el: Επιλογή widget για εμφάνιση στην Αρχ. Οθόνη, προκειμένου να έχετε εύκολη πρόσβαση σε περιεχόμενο της συλλογής.

[ctx: #31931]
en: Video plot preference
el: Προτίμηση πλοκής βίντεο

[ctx: #31933]
en: Select an item to display on the left top of the main menu
el: Επιλογή αντικειμένου που θα εμφανίζεται πάνω αριστερά στο κεντρικό μενού

[ctx: #31935]
en: Switch places with another menu item. Opens a dialog with a list of menu items to choose from.
el: Εναλλαγή θέσης με άλλο αντικείμενο του μενού. Ανοίγει παράθυρο με λίστα αντικειμένων μενού για να επιλέξετε.

[ctx: #31937]
en: Show the RSS feed on the bottom or top of the screen, depending on main menu position. Enabling this setting makes the submenu permanently visible.
el: Εμφάνιση της ροής RSS στο κάτω ή επάνω μέρος της οθόνης, αναλόγως της θέσεως του κεντρικού μενού. Ενεργοποιώντας αυτήν την επιλογή κάνετε και το υπομενού πάντα ορατό.

[ctx: #31938]
en: Enables extra information in the TV show library, like TV show status, next / latest episode, etc. Depends on TV Show Next Aired add-on.
el: Ενεργοποίηση επιπλέον πληροφοριών στη συλλογή Τηλ. Σειρών, όπως την κατάσταση της σειράς, το επόμενο / πιο πρόσφατο επεισόδιο, κτλ. Εξαρτάται από το πρόσθετο TV Show Next Aired.

[ctx: #31939]
en: Hide Infopanel on scrolling
el: Απόκρυψη InfoΠάνελ κατά την κύλιση

[ctx: #31940]
en: Hides the infopanel for Showcase and Landscape view (if activated) while scrolling through the library. Set the amount of seconds to wait for the infopanel to appear when scrolling is stopped.
el: Αποκρύπτει το InfoΠάνελ στις προβολές Βιτρίνα και Τοπίο (αν είναι ενεργές) κατά την κύλιση στη συλλογή. Μπορείτε να ορίσετε το χρόνο αναμονής προτού εμφανιστεί ξανά μετά τη διακοπή της κύλισης.

[ctx: #31941]
en: Kiosk mode
el: Λειτουργία Kiosk

[ctx: #31942]
en: Disables the slide out menu (media menu) in the library as well as certain buttons in the media information dialogs. (Requires restart to take effect)
el: Απενεργοποίηση του πλαϊνού μενού στη συλλογή, όπως, επίσης, και κάποιων πλήκτρων στα παράθυρα πληροφοριών (απαιτείται επανεκκίνηση).

[ctx: #31943]
en: Watched status indicator
el: Ένδειξη προβληθέντων

[ctx: #31944]
en: Choose which overlays to show on thumbs in icon based views. Note that the "Resume" flag takes precedent over any watched status.
el: Επιλογή των ενδείξεων που θα εμφανίζονται στις μικρογραφίες στις αντίστοιχες προβολές. Να σημειωθεί ότι η ένδειξη "Συνέχιση" υπερισχύει αυτής των προβληθέντων.

[ctx: #31945]
en: This toggles the layout of the List view. Default is a 7 item layout with extended info, "Slim List" is a 14 item, more basic layout
el: Έτσι μπορείτε να αλλάξετε τη διάταξη της Προβολής Λίστας. Προεπιλογή είναι η διάταξη 7 αντικειμένων με εκτενείς πληροφορίες. Η "Λεπτή Λίστα" περιέχει 14 αντικείμενα, με λιγότερες πληροφορίες.

[ctx: #31950]
en: WEATHER
el: ΚΑΙΡΟΣ

[ctx: #31951]
en: PICTURES
el: ΕΙΚΟΝΕΣ

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
el: ΒΙΝΤΕΟ

[ctx: #31954]
en: MOVIES
el: ΤΑΙΝΙΕΣ

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
el: ΤΗΛ. ΣΕΙΡΕΣ

[ctx: #31956]
en: MUSIC
el: ΜΟΥΣΙΚΗ

[ctx: #31957]
en: APPS
el: ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
el: ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΔΙΣΚΟΥ

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
el: ΣΥΣΤΗΜΑ

[ctx: #31960]
en: CONCERTS
el: ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ
